889-620-229


Wszystkie usługi pielęgniarskie oferowane przez Pogotowie Pielęgniarskie Corsamed wykonywane są w domu pacjenta z zachowaniem standardów ambulatoryjnych. Każdorazowo pielęgniarka udziela pacjentowi szczegółowych informacji na temat planowanego zabiegu. W trosce o dobro pacjenta wykorzystujemy jednorazowy sprzęt renomowanych producentów.
 
 

Nasza oferta obejmuje zastrzyki: 


  • podskórne 
  • śródskórne
  • domięśniowe 
  • dożylne
Obsługujemy również wkłucia centralne i porty naczyniowe. 

Pobieranie krwi

Pobranie krwi odbywa się w domu pacjenta przy użyciu igły i strzykawki lub systemu próżniowego. Każdorazowo informujemy pacjenta o tym jak powinien przygotować się do pobrania (np.: pozostać na czczo), w zależności od wykonywanego badania. Nasza firma oferuje dowóz krwi do laboratorium diagnostycznego. 

Kroplówki

Wlew kroplowy polega na dożylnym przetoczeniu płynów przy pomocy wenflonu lub igły wprowadzonych do żyły. Pielęgniarka pozostaje przy pacjencie przez cały czas trwania infuzji. 

Zdejmowanie szwów

Oferujemy bezbolesne zdejmowanie wszystkich rodzajów szwów, min.: węzełkowych, materacowych pionowych i poziomych oraz mechanicznych. 

Sondy żołądkowe

Sonda (zgłębnik żołądkowy) - zakładana jest do żołądka (przez nos) w celu podaży pokarmu oraz płynów pacjentom, którzy z różnych przyczyn nie mogą przyjmować ich doustnie. Stosujemy miejscowe znieczulenie podczas zakładania zgłębnika w celu zminimalizowania dolegliwości bólowych. Oferujemy również wymianę sondy na nową. 

Cewnikowanie pęcherza

Cewnikowanie polega na wprowadzeniu do cewki moczowej, a następnie do pęcherza moczowego rurki z tworzywa sztucznego, w celu odprowadzenia moczu. Cewnik stosuje się w sytuacjach, kiedy utrudniony jest naturalny odpływ moczu. Oferujemy cewnikowanie kobiet oraz mężczyzn. 

Leczenie ran przewlekłych

Nasza oferta obejmuje zmiany opatrunków na:
  • ranach pooperacyjnych
  • odleżynach
  • owrzodzeniach kończyn dolnych
  • stopie cukrzycowej
W leczeniu ran wykorzystujemy opatrunki, które działają w oparciu o nowoczesne technologie. Zapewniamy również edukację pacjenta i jego rodziny w zakresie profilaktyki przeciwodleżynowej, stopy cukrzycowej oraz innych zaburzeń. 

Założenie wenflonu

Zakładamy wenflony (kaniule) pacjentom w miejscu wezwania. Kateter może być później wykorzystany np. do podłączania kroplówek. Wykonujemy wkłucia nawet u dzieci i pacjentów z kruchymi żyłami np. po chemioterapii. 

Żywienie pozajelitowe

Nasza oferta obejmuje podłączanie oraz przygotowanie (w domu pacjenta) żywienia pozajelitowego. Usługa obejmuje również ocenę miejsca wkłucia cewnika naczyniowego pod względem infekcji oraz zmianę opatrunku. 

Pielęgnacja Peg'a

Peg (przezskórna endoskopowa gastrostomia) stosowana jest w celu odżywiania pacjentów, którzy nie mogą przyjmować pokarmów doustnie. W zakresie pielęgnacji Peg’a oferujemy zmianę opatrunku wokół stomii, pomoc w karmieniu chorego oraz ocenę stanu skóry w miejscu wprowadzenia drenu. Każdorazowo wykonujemy kontrolę drożności Peg’a jak również sprawdzamy stopień wypełnienia balona uszczelniającego. 

Pielęgnacja stomii

Nasza oferta obejmuje opiekę nad pacjentem z wyłonioną stomią wydalniczą. Oferujemy pielęgnację skóry chorego wokół stomii, wymianę worków stomijnych oraz ocenę samej stomii pod kątem nieprawidłowości. 


Bańki

Bańki stosowane są najczęściej w zapaleniach układu oddechowego, przewlekłej niewydolności prawokomorowej serca, nadciśnieniu tętniczym oraz w bólach stawów. Zabieg polega na przyłożeniu około 20 rozgrzanych baniek na plecy, boki lub na przednią część klatki piersiowej pacjenta i wytworzeniu podciśnienia. Po wykonanym zabiegu chory powinien pozostać w domu („wygrzać się”) przez okres około 24h. 

Dyżury pielęgniarskie

W trakcie dyżuru pielęgniarskiego wykonywane są wszystkie czynności podyktowane stanem pacjenta, np.: toaleta całego ciała, zmiana opatrunków, pomoc w karmieniu, pomoc w poruszaniu się, pomoc w ubieraniu itp. 

Domowa opieka długoterminowa i paliatywna

Pielęgnacja nieuleczalnie chorych, którzy znajdują się w terminalnej fazie choroby. Opieka nacelowana jest głównie na poprawę jakości życia chorego oraz łagodzenie bólu i wsparcie psychiczne. 

Detox, odtrucia, leczenie kaca

Leczenie alkoholizmu w formie kroplówki na kaca trwa od 1 do 2 godzin, w tym czasie pacjentowi zostają podane dożylnie specjalnie dobrane leki i płyny.



Jeżeli nie znalazłeś interesującego Ciebie zabiegu zadzwoń.